Mitte see, mida sa mõnikord teed, vaid see, mida sa päevast päeva teed, on määrav. (J.Craig)

Putukajahil

ETV eetris laupäeval, 3.aprillil kell 12.45 ja kordusena kolmapäeval, 7.aprillil kell 23.45.

Hinnanguliselt elab maa peal iga inimese kohta 160 miljonit putukat. Kui need kõik korraga kaalu peale panna, on neid kuue ja kaheksajalgseid meist igaühe kohta kogukaalus üle 700 tonni. Mille kohta putukateadlane ütleb, et kahtlemata on putukas kui liik evolutsioonis olnud inimesest edukam.
 

Putukad on inimese käekäiku väga oluliselt mõjutanud. Tänu putukate söömisele (esimene valguline toit) hakkas arenema meie eellaste aju. Ilmasõdades on putukad (nende levitatud haigused) tapnud rohkem inimesi kui on hukkunud lahingutes.
 

Saates vaadeldakse putukakogusid, teadlased selgitavad, kuidas aitavad putukad mõista keskkonna ja kliimamuutusi. Katsed putukatega annavad teadmisi,kuidas nendega koos üksteist segamata eksisteerida. Katsed mahepõllundustalus õpetavad põllumeestele,kuidas panna kasulikud putukad halbade vastu võitlema ja nii pääseda vajadusest kasutada taimekaitsekemikaale. Käiakse loodusetkel putukauurija ja loodusfotograaf Urmas Tartesega, kes räägib, mida kasulikku tasuks meil putukate käest õppida;  saame teada, et seeneussid on tegelikult sääsed ja vaarikaussid tillukesed mardikad. Ning et lepatriinu täppidel pole laste lemmikmardika vanusega vähimatki pistmist.
 

Esinejad: teadlased Urmas Tartes, Tiit Teder, Anne Luik