Edendame teaduspõhise hariduse kaudu loodussäästlikku mõtteviisi ning maaelu tarka ja tasakaalustatud korraldamist.

Jalgratta laenutus

22.maist 19.juunini 2009 töötas Eesti Maaülikooli õppeohoones Kreutzwaldi 5 jalgrattalaenutus.

Laenuratastega tahtsime anda inimestele võimaluse proovida teha oma igapäevane liiklemine maaülikooli ja kodu vahel jalgrattal. Peale tervisliku ja keskkonnateadliku eluviisi pakub jalgrattaga sõitmine palju rõõmu ja vahetu suhte ümbritseva linnaruumi ja  loodusega. Jalgrattalaenutus oli mõeldud maaülikooli üliõpilastele ja töötajatele.

Laenutuses oli 5 taaskasutatud jalgratast, mis kuuluvad Tartu Pärmivabriku Töökojale, kus inimsete poolt ära antud vanad rattad uuesti korda tehakse. Pärast laenutuse lõppu tagastati need töökojale.

Jalgrattalaenutus oli avatud esmaspäevaiti, teisipäevi ja neljapäeviti 10.00-14.00. Jalgratta laenutamine oli tasuline – üks päev 20 krooni,üks nädal 50 krooni, tagatisraha 200.-. Rattaid laenutas Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts koos Eesti Maaülikooliga. EMÜ jalgrattalaenutus oli osa algatuse „Eesti Rattarikkaks!“ tegevustest.

Laenutus oli katse uurimaks Maaülikooli inimeste tahet kasutada laenurattaid. Kuigi huvi oli ning laenurattaid on tuldud küsima ka hiljem, pole hetkel piisavalt ressursse rataste pidevaks laenutamiseks.

Rattalaenutuse avamispäev