Edendame teaduspõhise hariduse kaudu loodussäästlikku mõtteviisi ning maaelu tarka ja tasakaalustatud korraldamist.

Autovaba päev

22. september on rahvusvaheline autovaba päev. Euroopas on autovaba päeva tähistatud juba 10 aastat, 2002. aastast on Euroopa Komisjoni poolt säästvatele liikumisviisidele pühendatud terve "Euroopa Mobiilsusnädal" 16.-22.septembrini. Autovabade päevade ja mobiilsusnädala eesmärk on tõsta liiklemisalast teadlikkust, luua valglinnastumisele vastu astudes linnades meeldiv ja ohutu keskkond säästvaks liikumiseks ja vähendada tänavatel liikumise riske, eelkõige just lapsi ja noori silmas pidades.

Rohelise ülikoolina kutsume ka kõiki EMÜ töötajaid ja tudengeid auto asemel kooli ja tööle tulema jalgsi, jalgrattaga või ühis-transpordiga.

September on Eesti kliimas üldiselt veel piisavalt soe ja päikseline, et autota igapäevaselt liikuda. Tulemuseks on bensiinilt kokku hoitud raha, parem tervis ning vähem autode heitgaase meie ülikoolilinnakus. Lisaks on sügisene Tartu ja Emajõe äär väga ilusad.

22. septembril 2010 kell 15.00-16.00 metsamaja seltsiruumides (Kreutzwaldi 5, ruum 0A14) sai kuulata ja küsimusi esitada Lõuna prefektuuri korrakaitsebüroo juhile Indrek Koemetsale jalgrattaliikluse ja liiklusohutuse teemal. Liiklusohutuse ja -kultuuri teemal olid koos arutelmas kümmekond inimest.

Autovaba päeva raames kutsusime inimesi üles ka oma igapäevasest liiklemisest muljeid kirja panema. Kuidas on ühe päeva autota liigelda? Kuidas see muudab päeva planeerimist? Miks võiks autole eelistada jalgratast või jalgsi käimist? Millised kogemused annab jalgrattasõit läbi Tartu linna? jne jne.

Parima loo avaldasime ka Maaülikooli lehes, mida saab lugeda siit (lk 3).

Jalgratastega liiklejatele võib abiks olla EMÜ rattaparklate kaart, mida saab näha siit.

Sel nädalal toimus Tartus mitmeid temaatilisi tegevusi, mille kohta saab rohkem infot siit.

EMÜ autovabamaks!