Akadeemilise kultuuri kandjana edendame teaduspõhise hariduse kaudu loodussäästlikku mõtteviisi ning maaelu tarka ja tasakaalustatud korraldamist.

Negavatt

Keskkonnainvesteeringute Keskus kuulutas novembris 2013 välja energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt. Konkursile oodati osalema kõrgemate õppeasutuste meeskondi, kelle hea idee aitab oma haridusasutuses või ülikoolilinnakus mõistlikult tegutsedes ressursiefektiivsema ühiskonna poole liikuda. Jälgi konkurssi Facebookis ja tutvu Negavati kodulehega.

Kokku laekus konkursile 40 ideed, millest pääses testimisvooru edasi 10 ideed. Teises voorus ootab tudengeid ees koostöös mentorite ja partneritega ideede edasiarendamine ning vajadusel täiendavate partnerite leidmine. Nelja kuu jooksul arendatakse parimatest ideealgatustest välja elluviidavad projektid ning võitjad selguvad 15. aprilliks 2014.
Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Eesti Maaülikoolist pääses konkursi II vooru edasi kolm ideed.

Mahetoit ülikooli

Selle projektiga soovitakse muuta ülikooli kohvikute menüüd ja tuua valikusse mahetoit ning muuta kasutatav tooraine võimalikult kodumaiseks. Idee testimiseks korraldatakse 24.-28. märtsil Mahenädal, kus peamaja kohviku menüüst saab osta mahetoorainest valmistatud suppi, praadi ja magustoitu ning kodumaist mahetaimeteed. Samuti viiakse läbi küsitlus.
Kontakt: Meriliis Kotkas, tel: 58155156, e-mail: meriliis.kotkasgmail.com

Rattarent Maaülikoolis

Testimisfaasis uuritakse, millised on EMÜ tudengite ning töötajate eelistused erinevate transpordivahendite kasutamisel ning mil määral ollakse huvitatud jalgrataste rentimisest. Küsimustikule saab vastata siin:

https://docs.google.com/forms/d/1Ye3VgtIcyJxgHkiK-clU_6kCTrML0r9YL6RVbOD53_c/viewform

18. märts on Maaülikoolis autovaba päev, plaanis on vähendada ka metsamaja parkla pindala.
Jäta sinagi auto koju, ning naudi kevadet jalgrattaga liigeldes!
Kontakt: Riin Kruusimägi tel: 5166149, e-mail: riin.kruusimagigmail.com

Jäätmete sorteerimine Eesti Maaülikooli ühiselamutes

Testimisperioodil 17.-23. märts paigutatakse Torni ühiselamu kahe korruse boksidesse spetsiaalsed kastid, kuhu saab eraldi sorteerida paberi/papi, biolagunevad jäätmed, pakendid ja olmejäätmed. Samuti antakse ka testperioodil osalejatele konkreetsed juhised, mida ja kuidas sorteerida tuleks.
Kontakt: Teele Sikka, e- mail: teele.sikkagmail.com