Haridus on see, mis pärast koolis õpitu unustamist järele jääb.

Toetajad

Bike-ID turvakleepsud konkursil osalejatele!

Massiliste jalgrattavarguste vastu võitlemiseks on BIKE-ID loonud rattaregistri ning kutsub kõiki turvalisema ühiskonna nimel oma kaherattalisi registreerima. Velo registreerimine ei välista selle koridorist/koduhoovist varastamist, kuid põhjustab vargale palju probleeme selle edasi müümisel pandimajja, tavakasutajale, hulgimüüjale jne. Jalgratta registrisse kandmiseks on vaja id-kaarti või mobiili-id, ratta raaminumbrit ning pilti kaherattalisest. Kõigil rattasõpradel on nüüdsest võimalik tasuta oma jalgrattad kanda eesti politsei poolt tunnustatud BIKE-ID registrisse, et hõlbustada nende leidmist. Lisainfot vaata siit: http://www.bike-id.eu/

 


Kõik Maaülikooli jalgrattakonkursil osalejad saavad tunnustuseks osalemise eest Bike-ID turvakleebise ning oma ratta rahvusvahelisse rattaregistrisse kanda. Parimatele ratastele kleebime ka nano-osakestega veel vingema turvamärgistuse.

Kas Sina teadsid, et 90% inimestest ei teavita rattavarguse korral politseid, sest puuduvad avalduseks vajalikud andmed? Ole Sina targem ning kaitse oma ratast läbi ennetuse!Turvamärgistust ei ole võimalik raamilt eemaldada ilma raami tugevalt kahjustamata, see ei pleegi päikse käes ning kannatab survepesu. Turvakleebis annab vargale märku, et tegu on registrisse kantud rattaga ning aitab seda nii politseil kui ka potentsiaalsel ostjal kergemini registrist leida. Iga märgistuskomplekt sisaldab 300 titaanist liivatera suurust (0,4 mm) mikromärki. Kõik mikromärgid kannavad sama seerianumbrit. Mikromärgid aitavad tuvastada rattaomanikku ka siis kui turvakleebis ja ratta raaminumber on rikutud või eemaldatud ning neid saab lugeda 60x mikroskoobi all.

SPONSORID