Haridus on see, mis pärast koolis õpitu unustamist järele jääb.

Lahtiste uste päev

Eesti Maaülikooli lahtiste uste päev tuleb sel aastal koos suure Tudengimessiga, kus saavad kokku gümnasistid, üliõpilased ja ettevõtjad – tule kohale ning veendu oma silmaga kõiges, mida maaülikoolil Sulle pakkuda on. 

Kohtume 23. märtsil algusega kell 10.30 maaülikooli esinduslikus spordihoones.

Tervitama tulevad Tartu linnapea Urmas Klaas ja maaülikooli rektor Mait Klaassen. Inspiratsiooni jagab Aleksei Turovski sütitava loenguga „Rõõmsa lauluga olelusvõitlusesse“. Lahtiste uste päeva ja messi lõpetab Artjom Savitski kontsert.

Avame uksed ka meie põnevatesse laboritesse, õppeklassidesse, ühiselamusse ja spordihoonesse, kuid täpsema ajakava leiad märtsi algul. Kiireimaks kursishoidmiseks liitu meie FB sündmusega.

 

Taisto ja Swedbanki abil saavad kõik huvilised tulla lahtiste uste päevale eri linnadest väljuvate tasuta eribussidega. Registreerumine avatakse 10. märtsil.

Samal päeval toimuvad lahtiste uste päevad ka teistes Tartu kõrgkoolides - Tartu Ülikoolis, Eesti Lennuakadeemias, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

 

Lahtiste uste päeva kava maaülikoolis:

Alates 10.30 õppekavade minimess spordihoones (Kreutzwaldi 3).

11.30-12.15 Aleksei Turovski sütitav loeng "Rõõmsa lauluga olelusvõistlusesse"

 

Metsandus- ja maaehitusinstituut (Kreutzwaldi 5):

12.30 – 13.00 infotund, instituudi õppedirektor Vaike Reisner (ruum 2A13)

Pärast infotundi tutvustavad õppejõud ja üliõpilased enda erialasid ning õppimisvõimalusi metsandus- ja maaehitusinstituudis. Toimuvad ekskursioonid ja töötoad. Saab tutvuda maa- ja vesiehituse laborite ning läbiviidavate katsetega. Metsanduse ning loodusvarade kasutamise ja kaitse erialadest huvitatutel on võimalik oma käega katsuda erinevaid õppematerjale (puiduklotsid, lehed-käbid, sabad-sarved jne). Toimub ekskursioon puidutöötlemise tehnoloogiaga seotud laboritesse (nt puidu füüsikaliste ja mehaaniliste omaduste uurimise labor).

Kell 12.00 ning 14.00 näidatakse geomaatika osakonnas (Kreutzwaldi 5, ruum 2A13) geodeesias, maakorralduses ning kinnisvara planeerimises kasutatavaid plaane, kaarte ning mõõteinstrumente.

 

Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut (Kreutzwaldi 62):

12.30 – 13.00 infotund, õppedirektor Einar Orgmets (ruum A102)

13.00 – 13.30 anatoomiamuuseumi külastus - saab teada, kuidas sai varem lehmale otsa vaadates teada tema poegimiste arvu, mitu solget mahutab paarikümnesentimeetrine sea peensoolejupp, ning miks hobusel pakasega jalad ei külmeta.

13.30 – 14.30 külaskäik loomakliinikusse (saab teada, miks veistele söödetakse magnetit, ning kas koerale on õige anda konti ja kassile piima) või mikromeiereisse (toiduainete tehnoloogia eriala õppekava ning mikromeierei laboratoorse kompleksi tutvustus; vastuse leiavad küsimused: miks poepiimale ei tõuse koor? milline on toiduainete mikromaailm? miks ja kui palju on võimalik jäätisesse õhku lisada?)

 

Põllumajandus- ja keskkonnainstituut (Kreutzwaldi 5):

12.30 – 13.15 infotund, õppedirektor Endla Reintam (raamatukogu - ruum D178)

Pärast infotundi on maastikuarhitektuurihuvilistel võimalus minna Maastikumajja (Kreutzwaldi 56/3), ülejäänutele toimuvad ekskursioonid ja töötoad kohapeal. Saab tutvuda Baltimaade suurima putukakollektsiooniga ning saab teada, miks on kollektsioonid olulised. Kohapeal tehakse üks kolmemõõtmeline foto putuka silmast. Taimekasvatuse õppelaboris näidatakse, kuidas kerkib eri kvaliteediga viljast valmistatud saiapäts ning kuidas valmivad kartulikrõpsud. Botaanika osakonnas näidatakse, kuidas paljundatakse katseklaasis orhideesid. Lisaks saab tutvuda hüdrobioloogia, mükoloogia, aianduse ja keskkonnakaitse laboritega.

 

Tehnikainstituut, Tehnikakolledž (Kreutzwaldi 56):

12.30 – 13.00     infotund, instituudi direktor Margus Arak (ruum 204)

13.00 – 14.30     ringkäik ergonoomika, energeetika, tootmistehnika, tehnotroonika ja biotehniliste süsteemide laborites.

 

Majandus- ja sotsiaalinstituut (Kreutzwaldi 1a):

13.45 – 14.15      infotund, õppedirektor Jaana Orin (ruum 035)

14.15 – 15.45      loeng „Toote elutsükkel“ (ruum 036)