Akadeemilise kultuuri kandjana edendame teaduspõhise hariduse kaudu loodussäästlikku mõtteviisi ning maaelu tarka ja tasakaalustatud korraldamist.

Sisseastujale

MIKS VALIDA MAAÜLIKOOL?

Miks astuda sisse ja jätkata oma õpinguid just Eesti Maaülikoolis? Meie kõrgkool on viimastel aastatel läbinud pika ja põhjaliku uuenduskuuri, mille raames on põliste põllumajanduserialade kõrvale loodud hulk uusi õppekavu. Ikka selle nimel, et meie lõpetajad oleksid tööturul hinnatud tegijad, aga eelkõige head peremehed oma kodumaal, kelle kätte võib usaldada maad, metsad, õhu ja vee. Maaülikoolis õpitakse loodusressurssidega ümber käima ja uuritakse kogu seda rikkust ka teaduslikult, kusjuures meie õppe- ja teadusvaldkonnad ei kattu teiste ülikoolidega. Maaülikoolis tehakse maailmatasemel teadust - meil on iga aastaga järjest enam välisõppejõude ning -tudengeid.

Erinevalt mitmestki teisest kõrgkoolist on Eesti Maaülikool koondumas ühte paika ülikoolilinnakuks. Siin, Tähtvere väljal on silmside kaugusel õppehooned, raamatukogu, renoveeritud ühiselamud, uhiuus spordihoone ning spordi- ja matkarajad. Siinsamas on ka kauplused ning kesklinngi asub lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Sinu vanemate õpiajal oli kombeks öelda, et maaülikoolis mööduvad elu parimad aastad. Ehkki ajad on muutunud, peab see vana tõde nüüdki paika.

 

Mait Klaassen,
rektor

 

 

 

Tutvu lähemalt  bakalaureuseõppe, rakenduskõrgharidusõppe ja intergreeritud õppe õppekavadega.

Tutvu magistriõppe õppekavadega.

Kui sa tahad rohkem teada saada sellest, miks tasub maaülikooli õppima tulla, vaata ka maaülikooli tutvustavaid videosid.