Oleme kõrgelt hinnatud õppeasutus ja teaduskeskus loodusvarade säästliku kasutamise ja maamajanduse valdkonnas.

FOODART - KOHALIK TOIT GURMEETURULE

 

Eesti Maaülikool on üks partneritest möödunud aasta oktoobrikuus alustatud projektis FoodArt, mille auahne eesmärk on kõrvaldada kohaliku toidu tootjate ja sellist toitu väärtustavate tarbijate vahelt turutõkked. Eesti tipprestoranide peakokad on korduvalt esinenud väljaütlemistega, et kohalikku esmaklassilist toorainet on raske leida. Väärtusliku toidutoorme tootjad aga on rahulolematud, et nende toodang ei leia turul väärilist vastuvõttu.

Projekt FoodArt on piiriülene: peale Põlvamaa Arenduskeskuse ja Eesti Maaülikooli on projektis esindatud ka Läti partnerid. Tegevuskavas on palju ettevõtmisi, mis peavad aitama eesmärki saavutada. Avalöögina toimunud kahte riiki haarav õppereiside voor on praeguseks juba läbi. Lõuna-Eesti ettevõtjad said tutvuda Läti ettevõtjate tegemistega ja Põhja-Läti ettevõtjad Lõuna-Eesti kolleegide tööga. Loodi esimesed ärisidemed.

Järgmisena ootab tööplaanis järge vähemalt viie koolitustsükli korraldamine nii Eestis kui ka Lätis viies valdkonnas, mis tegelevad leivatoodete, piima- ja lihatoodete, köögivilja ning maitseainetega. 9. jaanuaril 2012. aastal maaülikoolis kogunenud projekti juhtkomitee keskne ülesanne oli ühtlustada koolituste metodoloogilised küsimused, koolitusgraafikud, koolitatavate värbamise põhimõtted ja mõelda kogu selle töö tulemuslikkuse kindlustamisele. Projekt kestab veel 20 kuud ning tulemustega saab tutvuda elektroonilise infokirja vahendusel ja maaülikooli kodulehel.

 

INFOLEHED

Projekti kestab kokku 20 kuud ning tutvustab intensiivselt oma tööd. Sellel otstarbel antakse iga kahe kuu tagant välja infokirja, mille elektroonset varianti levitatakse meililisti ja muude infokandjate vahendusel.

Siit leiate ilmunud infokirjad

Infoleht 1/2012

Infoleht 2/2012

Infoleht 3/2012

Infoleht 4/2012

Infoleht 5/2012

Infoleht 1/2013

Infoleht 2/2013

Infoleht 3/2013

Infoleht 4/2013

The episodes of documentary "Better Neighbors":

In Estonian / Eesti keeles

In Latvian / latviski

In English


Please, enjoy the project stories!