Edendame teaduspõhise hariduse kaudu loodussäästlikku mõtteviisi ning maaelu tarka ja tasakaalustatud korraldamist.

Koolidele

Maaülikool teeb gümnaasiumidega koostööd mitmetes valdkondades:
 

Meil on koostööleping mitme kooliga eesmärgiga luua gümnaasiumi lõpetajatele paremad võimalused kõrghariduse omandamiseks maaülikooli poolt pakutavatel erialadel.

Samuti on meie eestvedamisel mitmeid aastaid läbi viidud Loodusteaduste kooli, mille õpilasteks on Tartu ja Tartumaa loodushuvilised gümnasistid.

Kevadisel koolivaheajal oleme alati oodanud gümnasiste tudengivarjudeks, et tulevasel üliõpilasel oleks võimalik end juba varakult tudengieluga kurssi viia. Tudengivarjupäeval saavad abituriendid ühe päeva veeta koos maaülikooli üliõpilasega, külastada toimuvaid loenguid ning praktikume.

Tuleme hea meelega ise koolidesse, et rääkida maaülikooli õppimisvõimalustest ning ootame keskkooliõpilasi suuremate ja väiksemate gruppidena tutvuma maaülikoolis õpetatavate erialadega läbi eri töötubade ja ekskursioonide. Võtke ühendust telefonil 731 3004 või kariina.tsursinemu.ee ning lepime aja ja programmi kokku!

 

Valikus on töötoad ja ekskursioonid järgmistes valdkondades:

-Taimed ja keskkond (herbaariumid, õietolmulabor, kimalaste elu-olu, seemnekogu, teravilja koostise määramine, aiasaaduste välimuse ja maitse analüüsimine, mulla koostise määramine, maastikuteater, puude määramine ja mõõtmine)

-Kalad, loomad ja putukad (loomakliinik, katselaut, anatoomiamuuseum, putukakollektsioon, vähkide lahkamine)

-Tehnika ja inseneeria (ergonoomika-, elektroonika-, pneumaatika-, hüdraulika-, katla-, mootorite ja biokütuste labor, dünanomeetriline katsestend, keevitus-, freesimis- ja treimistöökojad, lüpsiseadmed, ehitusmaterjalide, tugevusõpetuse ja konstruktsioonide laborid)

-Toit (mikromeierei, aiasaaduste välimuse ja maitse analüüsimine)

-Majandus ja sotsiaalia (majandusalased loengud, maastikuteater ja maastikuarhitektuuri töötuba)